Trec HMB

Trec HMB to suplement diety w kapsułkach, którego podstawowym składnikiem jest HMB, kwas tłuszczowy powstający w organizmie z leucyny. Substancja działa pobudzająco na rozrost tkanki mięśniowej, jednocześnie redukując przyrosty tkanki tłuszczowej. Preparat ma podobne działanie, jak środki dopingujące, zalecany jest szczególnie w sportach siłowych i wytrzymałościowych, kulturystyce i fitness.

Głównym zadaniem kwasu HMB jest przeciwdziałanie zachodzącym w organizmie po intensywnym wysiłku fizycznym zmianom katabolicznym, czyli rozpadowi białek w mięśniach. HMB chroni białka przed redukcją, a tym samym przed redukcją masy mięśniowej. Jednocześnie stymuluje organizm do czerpania energii z zapasów tłuszczu, co powoduje redukcję tkanki tłuszczowej oraz znacznie przyspiesza regenerację mięśni po wyczerpującym treningu.

Zawarty w preparacie HMB działa długo, w przeciwieństwie do kreatyny, która działa szybko, ale stosunkowo krotko daje efekty. Stosowanie Trec HMB sprawia, że kwas tłuszczowy z leucyny działa trwale, dając gwarancję stałego i systematycznego przyrostu tkanki mięśniowej i siły mięśni. Uzyskuje się ponadto tak zwaną suchą masę mięśniową, czyli bez rozrostu tkanki tłuszczowej.

Dzienna porcja suplementu zalecana do spożycia to 6 kapsułek, zawierających przede wszystkim HMB i wapń.

 
<